Wyniki eksperymentów kulinarnych pieczonych, gotowanych tudzież surowych, jak również do¶wiadczenia w przygotowywaniu potraw bezglutenowych.
Blog > Komentarze do wpisu

Babeczki czekoladowe bez m±ki

Miały być babeczki, ale wyszedł z tego raczej deser w stylu sufletu. Ale taki wła¶nie był mój zamiar :) Piekłam prawie dwa razy krócej niż zaleca oryginalny przepis, żeby wnętrze pozostało wilgotne... :) My¶lałam, że będzie płynny, tak jak w czekokubkach. Płynny nie był, ale i tak było pysznie - skórka chrupi±ca i krucha, taka bezowa, a ¶rodek wilgotny i aromatyczny.

Babeczki czekoladowe bez m±ki

Piekłam w kokilkach i kilku małych silikonowych foremkach, ponieważ nie wiedziałam jak bardzo ciasto uro¶nie. Następnym razem dam mniej cukru i bardziej napełnię kokilki. Przepis z ksi±żki "Słodki ¶wiat" Ewy Wachowicz.

Przepis (użyłam 3 kokilek i 4 małych foremek, ale wystarcz± w zupełno¶ci 3-4 kokilek):

  • 2 łyżki masła
  • 80g gorzkiej czekolady
  • 2 żółtka
  • 2 białka
  • 6 łyżek cukru trzcinowego (dałam demerara)
  • szczypta soli

Czekoladę razem z masłem roztopić w k±pieli wodnej. Żółtka ubić z 3 łyżkami cukru, wymieszać dokładnie z ciepł± mas± czekoladow±. Masę trzymać w cieple, żeby nie stężała (mnie stężała i musiałam j± nieco podgrzać w k±pieli wodnej). Białka ubić na sztywno z sol± i pozostałymi 3 łyżkami cukru. Wymieszać delikatnie z mas± czekoladow±. Napełnić wysmarowane masłem foremki i piec w 180°C przez ok. 16 minut.

Babeczki czekoladowe bez m±ki

 

Przepis dodaję do akcji Wypieki bez m±ki jako wypiek niedietetyczny ;)sobota, 14 kwietnia 2012, dwa.demonki

Polecane wpisy

Komentarze
2012/04/15 14:48:09
Robiłam je kiedy¶ w formie muffin ale niestety nie wyrosły dobrze,mimo to były tak smaczne,ze zjedli¶my je w oka mgnieniu :)
-
2012/09/10 14:43:04
Ja dodałam po pkolo 3 4 minutach pieczenia na wierzch kilka rodzynek,oczywiscie robiłam to bez wyciagania ich z piekarnika i nie omieszkałam sie oparzyć :)
-
Go¶ć: Angelika, *.serv-net.pl
2014/02/09 13:37:15
czy zamiast cukru trzcinowego można dać słodzik??
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Odszukaj.com - przepisy kulinarne Durszlak.pl World Bread Day 2012 - 7th edition! Bake loaf of bread on October 16 and blog about it! Akcja: Nie kradnij zdjęć!